گواهینامه بین المللی PMPامروزه اخذ گواهینامه‌‌های معتبر مدیریت پروژه در دنیا به منظور تسط به حوزه های دانش و مهارت مدیریت پروژه به یکی از مهمترین اهداف مدیران و کارشناسان ارشد پروژه‌ها تبدیل شده است.در راستای فعالیت‌ها و برنامه‌های اشاعه و گسترش دانش روز مدیریت پروژه، انستیتوی مدیریت پروژه PMI پس از آموزش و قبولی در آزمون حرفه‌ای مدیریت پروژه، گواهینامه[1]PMP را به مدیران مجرب اعطاء می‌نماید.مدرک بین المللی مدیريت پروژه حرفه ای PMP به عنوان مشهورترین این گواهینامه‌ها با بیش از چهارصد هزار PMP تا آخر سپتامبر2010 در سراسر دنیا شهرتی جهانی و بین المللی یافته است.PMP بدون تردید شناخته شده ترین و معتبرترین گواهینامه‌ای است که در زمینه مدیریت پروژه در سطح جهان مطرح می‌باشد و به منزله استانداردی مهم برای مدیران پروژه بحساب می‌آید.اگرچه داشتن اين گواهينامه تاييد كننده تسلط دارنـده آن به حـوزه‌هاي مختلف مديريت پروژه می‌باشد ليكن افراد و سازمان‌ها عموماً به دلايل متعدد به سمت اين مدرك گرايش پيدا مي‌كنند. از سويي سازمان‌ها عموماً جهت اثبات شايستگي و توانمندي نيروي انساني خود نزد كارفرمايان يا مشتريان، پرسنل خود را تشويق به دريافت اين گواهينامه مي‌كنند و از سويي ديگر افراد و مديران جهت بالابردن سطح دانش و تخصص خود در مديريت پروژه‌ها اقدام به دريافت اين گواهینامه بين‌المللي مي‌نمایند. دارنده مدرک PMP بعنوان فرد متخصص و صاحب نظر در مدیریت پروژه شناخته می‌شود. اکنون در اکثر قریب به اتفاق کمپانی‌های بزرگ جهان داشتن این مدرک برای مدیران پروژه یک الزام قطعی می‌باشد.از اين رو هر روز كارفرمايان بيشتري در دنيا (منجمله در ايران) داشتن مدرك PMP را براي مديران خود توصیه می نمایند.[ …

گواهینامه بین المللی PMP

امروزه اخذ گواهینامه‌‌های معتبر مدیریت پروژه در دنیا به منظور تسط به حوزه های دانش و مهارت مدیریت پروژه به یکی از مهمترین اهداف مدیران و کارشناسان ارشد پروژه‌ها تبدیل شده است.

در راستای فعالیت‌ها و برنامه‌های اشاعه و گسترش دانش روز مدیریت پروژه، انستیتوی مدیریت پروژه PMI پس از آموزش و قبولی در آزمون حرفه‌ای مدیریت پروژه، گواهینامه[۱]PMP را به مدیران مجرب اعطاء می‌نماید.

مدرک بین المللی مدیریت پروژه حرفه ای PMP به عنوان مشهورترین این گواهینامه‌ها با بیش از چهارصد هزار PMP تا آخر سپتامبر۲۰۱۰ در سراسر دنیا شهرتی جهانی و بین المللی یافته است.

PMP بدون تردید شناخته شده ترین و معتبرترین گواهینامه‌ای است که در زمینه مدیریت پروژه در سطح جهان مطرح می‌باشد و به منزله استانداردی مهم برای مدیران پروژه بحساب می‌آید.

اگرچه داشتن این گواهینامه تایید کننده تسلط دارنـده آن به حـوزه‌های مختلف مدیریت پروژه می‌باشد لیکن افراد و سازمان‌ها عموماً به دلایل متعدد به سمت این مدرک گرایش پیدا می‌کنند. از سویی سازمان‌ها عموماً جهت اثبات شایستگی و توانمندی نیروی انسانی خود نزد کارفرمایان یا مشتریان، پرسنل خود را تشویق به دریافت این گواهینامه می‌کنند و از سویی دیگر افراد و مدیران جهت بالابردن سطح دانش و تخصص خود در مدیریت پروژه‌ها اقدام به دریافت این گواهینامه بین‌المللی می‌نمایند. دارنده مدرک PMP بعنوان فرد متخصص و صاحب نظر در مدیریت پروژه شناخته می‌شود. اکنون در اکثر قریب به اتفاق کمپانی‌های بزرگ جهان داشتن این مدرک برای مدیران پروژه یک الزام قطعی می‌باشد.

از این رو هر روز کارفرمایان بیشتری در دنیا (منجمله در ایران) داشتن مدرک PMP را برای مدیران خود توصیه می نمایند.

[۱] Project Management Professional

ادامه مطلب